Dnia 7 listopada 2024 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wydarzenie pozwoliło nam uczcić pamięć o tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.
11 listopada Narodowe Święto Niepodległości
Lekcja on-line „Przemoc? Dowiedz się, jak reagować i jak telefon zaufania może Ci pomóc”
Uczniowie klasy VIb wraz z wychowawcą Anną Nowicką uczestniczyli w lekcji on-line „Przemoc? Dowiedz się, jak reagować i jak telefon zaufania może Ci pomóc”
Podczas lekcji uczniowie rozmawiali m.in. o różnych formach przemocy, dowiedzieli się od kogo mogą jej doświadczyć i gdzie szukać pomocy.
Lekcja w ramach kampanii #DzieciństwobezPrzemocy.
3
Edukacja z wojskiem
5 listopada 2024 r. uczniowie klas 7 uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez wojskowych instruktorów w ramach programu "Edukacja z wojskiem", mających na celu zwiększenie ich świadomości w zakresie bezpieczeństwa i obronności. Program ten nie tylko poszerzał wiedzę teoretyczną, ale także rozwijał praktyczne umiejętności związane z ochroną ludności i przygotowaniem na sytuacje kryzysowe, stanowiąc odpowiedź na współczesne zagrożenia i wyzwania związane z bezpieczeństwem.
3-lekcyjne szkolenia łączyły teorię z praktyką i obejmowały zagadnienia z zakresu wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pierwszej pomocy. Program został dostosowany do wieku uczestników, co pozwoliło przekazać wiedzę w sposób ciekawy i angażujący, z naciskiem na praktyczne zastosowanie zdobytych umiejętności.
Całość miała na celu nie tylko edukację, ale także budowanie pewności siebie uczniów w sytuacjach wymagających szybkiej reakcji i odpowiedzialnych decyzji.
1
#dziecinstwobezprzemocy
Spektakle profilaktyczne
W dniu 04.11.24r odbyły się spektakle profilaktyczne przygotowane przez Teatr Profilaktyczny KURTYNA. W widowiskach brały udział przedszkolaki oraz uczniowie klas I-VIII Zespołu Szkół w Siemiątkowie oraz uczniowie klas VII-VIII Szkoły Podstawowej w Łaszewie. Dodatkowo uczniowie klas VII-VIII uczestniczyli w warsztatach, na których poruszano tematy zagrożeń związanych ze stosowaniem używek (narkotyki, alkohol, nikotyna) oraz nadmiernym używaniem telefonów.
DZIKI ZACHÓD
Klasy I-III oraz Przedszkole
Bajka profilaktyczna dla najmłodszych. Głównym bohaterem jest kowboj Maurycy, który pokazuje dzieciom czy Smartfon faktycznie jest największym skarbem w życiu dziecka, czy okaże się, że prawdziwa wartość nie tkwi w przedmiotach materialnych. W przedstawieniu poruszone zostaną ważne tematy zdrowego trybu życia, takie jak szkodliwość papierosów i alkoholu dla naszego organizmu oraz nadmierne używanie telefonu.
ŚWIATEŁKO W TUNELU
Klasy IV-VIII
Spektakl poruszający tematy alkoholizmu i agresji wśród dzieci i młodzieży. Opowiada historię chłopca doświadczającego przemocy w domu od rodziców alkoholików oraz padającego ofiarą przemocy na ulicy.
Wartości wychowawczo-profilaktyczne:
- analiza przyczyn powstawania sytuacji konfliktowych i dysfunkcyjnych w środowisku, źródła rodzenia się przemocy i agresji w oparciu o konsekwencje niezaspokojonych potrzeb m.in. akceptacji, szacunku, dowartościowania, zagrożenia związane ze stosowaniem używek (narkotyki, alkohol, nikotyna).
- konsekwencje prawne i życiowe zachowań ryzykownych i przestępczych, problem braku tolerancji dla odmiennych poglądów, niewłaściwy i zgubny w skutkach sposób realizacji egoistycznych idei i zamierzeń.
- aspołeczne zachowania jako czynnik destabilizujący poczucie więzi rodzinnych, grupowych oraz obniżające samoocenę osoby ludzkiej.
Archiwum Aktualności