W naszej szkole wiosna zawitała nie tylko za oknem, ale i w sercach uczniów! Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem „Witaj Wiosno!”. Uczniowie wzięli aktywny udział w działaniach zaplanowanych na ten dzień. Obchody rozpoczęły się od występu klas I-III, które zaprezentowały program muzyczno-taneczny, wprowadzając całą społeczność szkolną w radosny, wiosenny nastrój. Następnie przyszedł czas na twórczą rywalizację, w której uczniowie klas IV-VII wykonywali kolorowe plakaty oraz tworzyli stroje Pani Wiosny. Każda klasa wykazała się pomysłowością, a efekty pracy można było podziwiać podczas finałowej prezentacji na forum szkoły. W ramach obchodów odbył się także konkurs pod tytułem „Nasza Wiosna”, w którym jury (złożone z uczniów) oceniało zarówno estetykę, jak i kreatywność przygotowanych prac. Po zliczeniu wszystkich głosów pierwsze miejsce przypadło klasie VIIb, drugie zajęła klasa VIIa, a trzecie zdobyła klasa V. Dodatkowo, w ramach solidarności z osobami chorującymi na zespół Downa, uczniowie malowali i wycinali kolorowe skarpetki, które stały się symbolem tej inicjatywy. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na ważność akceptacji i wsparcia osób z tego typu niepełnosprawnościami. Dzień ten był pełen radości, kreatywności i wspólnej pracy, która na długo pozostanie w pamięci uczniów. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i gratulujemy zwycięzcom!
Obchody Pierwszego Dnia Wiosny – klasy IV-VIII
- 3
Informacja dotycząca rekrutacji do przedszkola
Mecz piłki ręcznej w Płocku.
Dnia 06 marca 2025r. uczniowie Zespołu szkół w Siemiątkowie mieli okazję być kibicami drużyny Orlen Wisła Płock na meczu piłki ręcznej w Lidze Mistrzów ze Sprtingiem CP. Drużyna Wisły Płock zremisowała z rywalem 29:29. Spotkanie dostarczyło uczniom wielu pozytywnych emocji i radości z udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Projekt Aktywna Szkoła
Uczniowie Zespołu Szkół w Siemiątkowie aktywnie uczestniczą w dodatkowych zajęciach sportowych w ramach projektu „Aktywny do kwadratu”. Dzięki inicjatywie pani dyrektor Iwony Grabowskiej, która złożyła stosowny wniosek, powyższe zajęcia będą kontynuowane do końca roku szkolnego.
W pierwszym półroczu w zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas I – III (2 grupy) oraz klas IV – VIII (2 grupy). W obecnej edycji w klasach I – III (1 grupa), natomiast w klasach IV – VIII (1 grupa).
Aktywny do Kwadratu to ciekawe treningi, podczas których uczniowie zyskują szansę na:
• rozwijanie swoich pasji i umiejętności,
• dbanie o sprawność fizyczną i zdrowie,
• zacieśnianie relacji z rówieśnikami,
• alternatywną i aktywną formę spędzania wolnego czasu,
• budowanie kompetencji w zakresie pracy w grupie, organizacji czasu, działania zespołowego,
• redukcję stresu oraz agresji poprzez sport,
• budowanie poczucia własnej wartości i sprawczości.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 Szkoła Podstawowa w Siemiątkowie pozyskała dofinansowanie w kwocie 15000 zł, Przedszkole Samorządowe w Siemiątkowie - 3250 zł.
Celem Programu jest wzmacnianie kompetencji czytelniczych dzieci i młodzieży, które wpływają na sukces uczniów w szkole, a w późniejszym życiu pozwalają pokonywać ograniczenia i trudności związane z mniej sprzyjającym środowiskiem społecznym.
Realizując zadania Programu przeprowadzono w szkole wiele działań promujących i rozwijających czytelnictwo. Zorganizowano konkursy, projekty, innowację i liczne akcje popularyzujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.
Zakupiono do biblioteki szkolnej książki historyczne, książki dające możliwość poszerzenia wiedzy z przedmiotów szkolnych, nowości wydawnicze i lektury oraz zakupiono elementy wyposażenia do biblioteki szkolnej.
Realizowane zadania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa:
- Konkursy: Szkolny Konkurs Recytatorski: „Kocham Cię, Polsko” – recytacja wierszy o tematyce patriotycznej w klasach 1-3; Przedszkolny Konkurs Recytatorski „Opowiem Ci bajkę proza lub wierszem”. Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody – książki zakupione w ramach Programu.
- Projekty czytelnicze: „Karty czytelnika”, „Wkręceni w czytanie”.
- Innowacja promująca czytelnictwo: „Lektura przyjazna uczniom, czyli przygoda z lapbookiem” - uczniowie tworzyli lapbooki do lektur obowiązkowych i uzupełniających.
- Akcje promująca czytelnictwo: udział w „Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania”, „Czytam, więc jestem” - przygotowanie plakatów promujących czytelnictwo, „Starsi czytają młodszym” - spotkania czytelnicze z przedszkolakami i uczniami klas 1-3.
Informacja
Między klasowy Halowy Turniej w Piłkę Nożną.
14 grudnia 2024 r. odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej chłopców w kat. kl. III - IV oraz kat. kl. V - VIII pod hasłem: "Bliżej sportu dalej od uzależnień". W pierwszej kat. 1 miejsce zajęła klasa IIIa, drugie IV b, trzecie IV a, czwarte III b. W kategorii klas starszych 1 miejsce zajęła klasa VIII, drugie klasa VII, trzecie klasa VI, czwarte klasa V.
Gratulujemy!
Wyniki konkursu na "Najładniejszy zakątek bożonarodzeniowy"
Dnia 16 grudnia 2024 roku odbył się, w naszej szkole, finał konkursu na "Najładniejszy zakątek bożonarodzeniowy", którego organizatorem był samorząd uczniowski. Głównymi celami konkursu było: zwiększenie poczucia sprawczości u uczniów, rozwijanie ich kreatywności oraz stworzenie świątecznej atmosfery w szkole. Jury złożone z uczniów przyznało punkty w czterech kategoriach: choinka, gazetka/plakat, zdjęcie klasowe oraz wystrój sali. Decyzją uczniów tytuł "Najładniejszy zakątek bożonarodzeniowy" w kategorii klas: III-V - zdobyła sala nr 13 (klasa IIIb); w kategorii klas VI-VIII - nagrodzona została sala nr 9 (klasa VIIb). Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 18 grudnia. Wszystkim klasom biorącym udział w konkursie dziękujemy za zaangażowanie oraz włożony wysiłek, wychowawcom za pomoc i wspieranie uczniów w tych przygotowaniach. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
9
BohaterOn
BohaterON i MŁODE GŁOWY w Twojej Szkole 2024. W październiku 2024 roku uczniowie klas 4-8 na zajęciach języka polskiego uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie "BohaterON i MŁODE GŁOWY w Twojej Szkole 2024". Otwarcie o zdrowiu psychicznym. Celem projektu było upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego oraz kształtowanie patriotycznych postaw wśród dzieci i młodzieży. W ramach projektu uczestnicy: poznali opowiadania Magdaleny Górskiej: "Tajemniczy pamiętnik" oraz "Uczciwy wolontariat". Obejrzeli spot kampanii, spoty poświęcone konkretnym Powstańcom, archiwalne zdjęcia z powstania. Tworzyli symbole swoich uczuć, leporello, układali w parach własne historie do fotografii, tworzyli mapę myśli do hasła: wartości w czasie powstania, wartości teraz. Rozmawiali o młodości Powstańców, o ich podstawie w obliczu wojny i o wartościach, które są dla nich ważne w życiu.
Halowy Turniej Piłki Nożnej kat. kl. VII - VIII chłopcy
Uczniowie ZS w Siemiątkowie w kat. kl. VII - VIII chłopcy, dn. 11.12.2024r zajęli II miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się w Bieżuniu. Do rywalizacji w turnieju stawiło się 5 drużyn.
Gratulujemy!
Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZS w Siemiątkowie
W poniedziałek 9 grudnia 2024r. na Hali Sportowej w Siemiątkowie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZS w Siemiątkowie, kat. kl. V - VI chłopcy. W Turnieju uczestniczyli uczniowie z SP Bieżuń, SP Lutocin, SP Syberia, SP Żuromin 1, SP Żuromin 2 oraz gospodarze ZS w Siemiątkowie. W czasie rywalizacji trwała sportowa walka, z ogromnym zaangażowaniem i sportowym szacunkiem.
Wyniki Turnieju:
Grupa 1
Siemiątkowo - Żuromin 2 2:1
Żuromin 2 - Żuromin 1 3:1
Siemiątkowo - Żuromin 1 1:2
Grupa 2
Bieżuń - Lutocin 2:0
Lutocin - Syberia 0:1
Bieżuń - Syberia 1:0
Półfinał:
Siemiątkowo - Bieżuń 1:0
Żuromin 2 - Syberia 3:1
Mecz o 3 miejsce:
Bieżuń - Syberia 2:0
Finał
Żuromin 2 - Siemiątkowo 2:0
Klasyfikacja Końcowa:
1. Żuromin 2
2. Siemiątkowo
3. Bieżuń
4. Syberia
5. Żuromin 1
6. Lutocin
Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek
Dnia 25 listopada 2024r. w Zespole Szkół w Siemiątkowie został zorganizowany Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W tegorocznym konkursie wzięło udział 19 uczniów: szesnastu ze Szkoły Podstawowej w Siemiątkowie i trzech ze Szkoły Podstawowej w Łaszewie. Konkurs kolęd to doskonała okazja, by w pełni poczuć magię świąt, podzielić się z innymi radością płynącą z muzyki i wspólnego śpiewu. To forma spędzania czasu wolnego będącego alternatywą dla używek. Uczestnicy byli podzieleni na następujące kategorie klas: I-III, IV-VI, VII-VIII. Komisja konkursowa w składzie: Przewodniczący - Robert Ziółkowski, członkowie: Mariusz Godlewski, Wiesława Brzozowska i Anna Dobiesz.
Spośród wszystkich uczestników wyłoniono laureatów w kategorii klas-szkoła podstawowa- klasy I-III:
I miejsce – Julia Rogowska - uczennica klasy IIIa Szkoła Podstawowa w Siemiątkowie.
II miejsce – Alicja Ciska - uczennica klasy II Szkoła Podstawowa w Łaszewie.
III miejsce – Antoni Kostrzewski i Lena Ronkiewicz – uczniowie klasy IIIa Szkoła Podstawowa w Siemiątkowie.
Wyróżnienie – Zuzanna Majorowska – uczennica klasy III b Szkoła Podstawowa w Siemiątkowie.
W kategorii klas– szkoła podstawowa – klasy IV - VI:
I miejsce – Cezary Rybicki – uczeń klasy V Szkoła Podstawowa w Siemiątkowie.
II miejsce Aurelia Łaziuk - uczennica klasy IV b i Weronika Naguszewska – uczennica klasy VI b Szkoła Podstawowa w Siemiątkowie.
III miejsce Natalia Borowska - uczennica klasy IV b Szkoła Podstawowa w Siemiątkowie.
W kategorii klas– szkoła podstawowa- klasy VII – VIII:
I miejsce – Julia Szymańska – uczennica klasy VII Szkoła Podstawowa w Łaszewie.
Nagrody zostały ufundowane przez Panią Wójt Gminy Siemiątkowo Ewę Naguszewską.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za stworzenie niezapomnianej atmosfery.
11 listopada Narodowe Święto Niepodległości
Dnia 7 listopada 2024 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wydarzenie pozwoliło nam uczcić pamięć o tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.
Lekcja on-line „Przemoc? Dowiedz się, jak reagować i jak telefon zaufania może Ci pomóc”
Uczniowie klasy VIb wraz z wychowawcą Anną Nowicką uczestniczyli w lekcji on-line „Przemoc? Dowiedz się, jak reagować i jak telefon zaufania może Ci pomóc”
Podczas lekcji uczniowie rozmawiali m.in. o różnych formach przemocy, dowiedzieli się od kogo mogą jej doświadczyć i gdzie szukać pomocy.
Lekcja w ramach kampanii #DzieciństwobezPrzemocy.
3
Edukacja z wojskiem
5 listopada 2024 r. uczniowie klas 7 uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez wojskowych instruktorów w ramach programu "Edukacja z wojskiem", mających na celu zwiększenie ich świadomości w zakresie bezpieczeństwa i obronności. Program ten nie tylko poszerzał wiedzę teoretyczną, ale także rozwijał praktyczne umiejętności związane z ochroną ludności i przygotowaniem na sytuacje kryzysowe, stanowiąc odpowiedź na współczesne zagrożenia i wyzwania związane z bezpieczeństwem.
3-lekcyjne szkolenia łączyły teorię z praktyką i obejmowały zagadnienia z zakresu wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pierwszej pomocy. Program został dostosowany do wieku uczestników, co pozwoliło przekazać wiedzę w sposób ciekawy i angażujący, z naciskiem na praktyczne zastosowanie zdobytych umiejętności.
Całość miała na celu nie tylko edukację, ale także budowanie pewności siebie uczniów w sytuacjach wymagających szybkiej reakcji i odpowiedzialnych decyzji.
1
#dziecinstwobezprzemocy
Spektakle profilaktyczne
W dniu 04.11.24r odbyły się spektakle profilaktyczne przygotowane przez Teatr Profilaktyczny KURTYNA. W widowiskach brały udział przedszkolaki oraz uczniowie klas I-VIII Zespołu Szkół w Siemiątkowie oraz uczniowie klas VII-VIII Szkoły Podstawowej w Łaszewie. Dodatkowo uczniowie klas VII-VIII uczestniczyli w warsztatach, na których poruszano tematy zagrożeń związanych ze stosowaniem używek (narkotyki, alkohol, nikotyna) oraz nadmiernym używaniem telefonów.
DZIKI ZACHÓD
Klasy I-III oraz Przedszkole
Bajka profilaktyczna dla najmłodszych. Głównym bohaterem jest kowboj Maurycy, który pokazuje dzieciom czy Smartfon faktycznie jest największym skarbem w życiu dziecka, czy okaże się, że prawdziwa wartość nie tkwi w przedmiotach materialnych. W przedstawieniu poruszone zostaną ważne tematy zdrowego trybu życia, takie jak szkodliwość papierosów i alkoholu dla naszego organizmu oraz nadmierne używanie telefonu.
ŚWIATEŁKO W TUNELU
Klasy IV-VIII
Spektakl poruszający tematy alkoholizmu i agresji wśród dzieci i młodzieży. Opowiada historię chłopca doświadczającego przemocy w domu od rodziców alkoholików oraz padającego ofiarą przemocy na ulicy.
Wartości wychowawczo-profilaktyczne:
- analiza przyczyn powstawania sytuacji konfliktowych i dysfunkcyjnych w środowisku, źródła rodzenia się przemocy i agresji w oparciu o konsekwencje niezaspokojonych potrzeb m.in. akceptacji, szacunku, dowartościowania, zagrożenia związane ze stosowaniem używek (narkotyki, alkohol, nikotyna).
- konsekwencje prawne i życiowe zachowań ryzykownych i przestępczych, problem braku tolerancji dla odmiennych poglądów, niewłaściwy i zgubny w skutkach sposób realizacji egoistycznych idei i zamierzeń.
- aspołeczne zachowania jako czynnik destabilizujący poczucie więzi rodzinnych, grupowych oraz obniżające samoocenę osoby ludzkiej.
Europejski Tydzień Kodowania – Code Week! 💻
Nasza szkoła już kolejny raz wzięła udział w Code Week, inicjatywie promującej naukę kodowania i cyfrowych kompetencji. W dniach 21-25 października 2024 r. nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, które łączyły naukę i zabawę z kodowaniem!
Dzięki tym zajęciom uczniowie rozwijali swoje umiejętności kodowania i odkrywali świat technologii, kształtując przy tym logiczne myślenie, kreatywność oraz dociekliwość – kluczowe cechy w świecie przyszłości! 🚀💡
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za ogromne zaangażowanie i mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zainspiruje Was do dalszej przygody z kodowaniem!
2
Pamiętamy
Tradycyjnie przed Dniem Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły odwiedzili cmentarz parafialny. Przedstawiciele szkolnej społeczności pomodlili się i zapalili znicze na grobach, uczcili w ten sposób pamięć osób zmarłych. Czas ten był chwilą refleksji nad życiem, śmiercią i przemijaniem.
MAJOR HENRYK SUCHARSKI PATRON NASZEJ SZKOŁY
Dnia 25 października 2024 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji „Dnia Patrona” - majora Henryka Sucharskiego dowódcy Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte. Uczciliśmy pamięć naszego bohatera, który zasłynął swoją odwagą i poświeceniem podczas obrony Ojczyzny.
3
Archiwum Aktualności